Batı Trakyam Haber
Gümülcine Hastanesi’nde 21 kişi korona tedavisi görüyor…
![](https://batitrakya.live/wp-content/uploads/2020/12/komotini_gumulcine.png)
Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören hasta sayısının 21 olduğu açıklandı.
Göğüs Hastalıkları Kliniği Müdürü Yorgos Patlakas, önceden bu rakamın 30 olduğunu, fakat son günlerde Kovid-19 tanısıyla hastaneye yatırılanların sayısında azalma olduğunu belirtti.
Koronavirüs aşısının yapılması için de hazır olduklarını belirten Patlakas, aşının güvenli olduğunu, yanetkilerinin grip aşılarının yanetkilerinden (biraz başağrısı, biraz ateş) farksız olduğunu ve 1-2 günde geçtiğini vurguladı.
Gümülcineleri Noel ve Yılbaşı tatillerinde dikkatli olmaya davet eden Müdür, Ocak ve Şubat aylarının enfeksiyon hastalıkları için çok tehlikeli bir dönem olduğuna dikkat çekti.